💢 ترتیبات و تشریفات اداری، کارمندان پیشین سفارت بریتانیا در افغانستان را در معرض خطر قرار می دهد.

یک گروه فراحزبی متشکل از ده ها نماینده مجلس و سایرین می گویند که وزرای دولت، کارمندان سفارت بریتانیا و خانواده هایشان را که در افغانستان در معرض خطر قرار دارند به دلیل «موانع تشریفات اداری» که مانع از آمدن آنها به بریتانیا می شود، در معرض خطر قرار می دهند.

جان بارون، عضو هیئت قانونگذاری از حزب محافظه کار، پیشگام درخواست از سوی گروههای سیاسی مختلف از جیمز کلورلی وزیر امور خارجه بریتانیا بود تا اطمینان حاصل کند که کشورش قدردان فداکاری های کسانی که با ما همکاری بودند هست یا خیر، او معتقد بود حدود 200 نفر و بستگان آنها منتظر وعده های ما هستند.

گفته می شود که بسیاری از کارمندان سابق سفارت بریتانیا از زمان تسلط طالبان در اگست 2021 مخفی شده اند و مجبور به جابجایی بین خانه های امن بوده و قادر نیستند که حتی به نزد داکتر برای کارهای طبی بروند.

علاوه بر طرحی برای کمک به جابجایی شهروندان افغان که برای دولت بریتانیا کار می‌کردند، معروف به سیاست جابه‌جایی و کمک در افغانستان، یک مسیر جداگانه در اوایل سال جاری برای کمک به کسانی که به تلاش‌های بریتانیا در افغانستان کمک کردند و از ارزش‌های دموکراسی از جمله حقوق زنان و آزادی بیان دفاع کردند، ایجاد شد.

این طرح که به عنوان طرح اسکان مجدد شهروندان افغان (ACRS) شناخته می شود، در 6 جنوری 2022 راه اندازی شد. با این حال، بارون گفت: “هیچ کسی از طریق این طرح به خارج از افغانستان کمک نشده است”.

(گاردین / 27 دسمبر 2022)

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x